EĞER KÖPEKLERİN SAHİBİ İNSANLAR OLMASAYDI, BİZİM KÖPEK EĞİTİMCİLİĞİ GİBİ BİR MESLEĞİMİZ OLMAZDI.
İNSANLARI EĞİTEREK KÖPEKLERİ KURTARIYORUZ.
Janet Smith - Eğitmen
KÖPEK EĞİTİMİ TARAFIMDAN SADECE "BİR SEANSLIK DERSLER" OLARAK VERİLMEYE BAŞLANMIŞDIR. DİĞER EĞİTİM PROGRAMLARINI UYGULAMIYORUM.

KÖPEĞİNİZ İLE İLGİLİ SORULARI FACEBOOK GRUBUNA KATILARAK SORABİLİRSİNİZ.

Verilen eğitimlerde köpek sahibine, köpeğini eğitebilmesini ve gerektiği gibi davranabilmesini sağlayacak bilgiler verilir. Kendi köpeği üzerinde uygulamanın nasıl olacağı gösterilir ve köpek sahibine uygulattırılır. Verilen ev ödevleri ile kendilerinin köpekleri ile çalışmaları istenir. Gelecek ders ilerlemeler izlenir, yapılan hatalar düzeltilir.

Alacağınız bütün eğitimlerde köpeği bana gönderemezsiniz. Eğitim köpeğin bulunduğu yerde sahibi tarafından yapılır.

Eğitim programları veya danışmanlık hizmetinden yararlanmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmekdedir. Başvuru formunu doldurmadan önce lütfen telefon ile bilgi alarak yerinize gelip gelemeyeceğimi öğreniniz.

YAVRU EĞİTİMİ


BAŞLANGIÇ İTAAT EĞİTİMİ


İLERİ SEVİYE İTAAT EĞİTİMİ

BİR SEANSLIK DERSLER

UZAKTAN EĞİTİM

Eğitmen ile haftada bir kere ders yaparak köpeği eğitmek mümkünmüdür?
Eğer verilen çalışmaları hergün kendiniz uygulamazsanız mümkün değildir. Her dersde öğretilenler izleyen hafta içersinde her gün ayrı zamanlarda 4-5 seans olarak çalışılmalıdır. Her seansda öğretilenler 4-5 defa tekrar edilmeli ve yaklaşık %75 - 80 başarıya ulaşılmalıdır. Bu da sabır ve vakit ayırmakla olabilir.

Köpeğin sahibi tarafından aldığı eğitimin bir eğitim yerinde aldığı eğitme karşı olan avantajları nelerdir?
Köpeği bir eğitmene verip eğitildikten sonra alırsanız, köpeğin nasıl eğitildiğini bilmezseniz ve bu eğitimi köpeğiniz ile aynı yöntemlerle pekiştirmezseniz köpeğiniz bir süre sonra eski haline dönebilir. Köpek eğitimini kendiniz öğrendiğiniz zaman bunu başka köpeklerinizde de uygulayabilirsiniz. Köpeğiniz hem pozitif eğitim aldığı için, hem de sizin onu eğitmenizden dolayı sizle olan bağları daha kuvvetli olacağından, size olan güveni gelişir, bağlılığı artar.

Köpeğinizi kendinizin eğitmesi size büyük bir keyif verir. Eğitimi kendiniz yaptığınız için köpeğinizi daha iyi tanırsınız. Köpeğiniz de böyle bir eğitimde, yabancı birinden eğitim almasından daha çok rahat eder çünkü köpeğiniz sizden eğitim için ayrılmamış olur. Yanınızda büyüttüğünüz köpeğiniz sizden ayrılıp eğitim yerine gittiği zaman mutlaka strese girecekdir. Bunun üzerine hiç görmediği kişiler tarafından eğitilmeye çalışılacak ve bu da köpeği oldukca zor, stresli bir duruma sokacakdır. Köpeklerin yaşadıkları yerden ayrılmaları, yabancı insanların ve köpeklerin yanlarında bulunmaları onlar için önemli stres kaynaklarındandır.

Köpek ister sahibi tarafından, ister bir eğitmen tarafından eğitim yerlerinde eğitilsin eğer eğitim devam ettirilmezse, köpeğin öğrendiği davranışlar ona tekrar ettirilip öğrendiği şekilde pekiştirilmezse köpek bir zaman sonra eğitimsiz haline geri döner. Köpek yaşamı boyunca öğrenir. Eski öğrendiklerini unutabilir. Kendi kendine istenmeyen davranışlar edinebilir. Bunları engellemek için köpek sahibi eğitimi ve köpeğe ömrü boyunca nasıl davranılacağını bilmeli ve köpeğini devamlı eğitimli halde tutmak için çalışmalıdır. Başka birisi tarafından yapılan eğitimi devam ettirmek oldukça zordur.